• گفتگوی محصولات

    Environment, Industrial Design

    امروزه ما در دریایی از محصولات صنعتی شناوریم که به نوعی شکل دهنده آگاهی ما نسبت به پیرامونمان میباشند. تاثیرات این محصولات بیش از هر رسانه دیگری از جمله انواع مطبوعات و یا رادیو و تلویزیون و سینما موجب قالب خوردن ذهن ما میگردند.

    تصور کنید وارد سینمایی میشوید تا به تماشای فیلم مورد علاقه خود بنشینید. ابتدا به گیشه فروش بلیط رفته و با متصدی آن روبرو میشوید که عینک به چشم زده است و احتمالا از یک سری زینت آلات دیگر استفاده نموده است. یا ممکن است بلیط خود را از یک دستگاه خودکار فروش بلیط که با سکه یا کارت اعتباری کار میکند. نوشابه را فراموش نکنید ، آن را که بسته بندی منحصر به فردی دارد از یک ماشین فروش خودکار تهیه میکنید. وارد سالن سینما شده و روی صندلی می نشینید و بالاخره فیلم شروع میشود. صحنه های فیلم پر شده است از تصاویر محصولات گوناگون که همه و همه حاصل از تلاش و استعداد طراحان صنعتی است.

    ما به صورت انفعالی نمیتوانیم با این محصولات برخورد کنیم و به صورتی فعالانه بدنبال کسب اطلاعات از این محصولات میباشیم. در حقیقت همه محصولات در حال گفتگو با مخاطبان خود یعنی استفاده گر هستند و انتقال پیام تنها توسط وسایل ارتباط جمعی صورت نمیپذیرد.

    بشر در میان انبوهی از محصولات تولید شده خود زیست میکند و تمام وسایلی که از آنها بهره میبریم تحت تاثیر نقش طراحی صنعتی هستند و در عین حال بیان خاص خود را برای مخاطبان خود دارند.

Leave a Response

Fields marked * are required


No file selected (must be a .jpg, .png or .gif image file)


Once published, you will have 15 minutes to edit this response.

Cancel