Join our network of non-profits, companies and individuals who believe social change can happen through design.

Become A Member
avatar

Hilton Eriksson

United States

Member since August 14, 2013

Eski çağlardan beri istenmeyen kıllardan kurtulmak için insanoğlu değişik yöntemler denemiştir. Fakat aşırı kıllanma yada istenmeyen yerlerde kılların çıkması yalnızca kadınları değil aynı zamanda erkekleri de rahatsız eden bir sorundur.

Kılların tıraş edilmesi, cımbız, kimyasal maddeler ve ağda gibi metodlar geçici çözümler sağlamaktadır. Bugün teknolojik gelişimlerle birlikte meydana çıkan metodlar de çeşitlenmiştir. Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için alternatif bir yoludur. Lazer epilasyon'da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden direkt olarak kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Kılların büyümesi üç safhadan oluşmaktadır. Lazer metodu kıla, büyüme (anagen) safhasında tesir edecek biçimde tasarlanmıştır. Bu nedenle kılların yalnızca bu safhada olanları yok edilebilmektedir. Epilasyon bölgesindeki anagen safhadaki kılların oranı arttıkça her seanstaki başarı oranı da artar.

Lazer, büyüme safhasındaki (anajen safha) kıl köklerindeki melanini hedefler. Kıl, ışığı emer ve burada ışık ısıya çevrilir, çevredeki dokulara herhangi bir biçimde zarar vermeden kıl kökü tahrip olmasıyla kılın yeniden büyümesi engellenir.

Uygulama yapılmakta olan bölge hafifçe pembeleşip kızarabilir. Bir kaç dakika yada saat içinde düzelecektir. Güneşlenmekten kaçınılmalı ve güneşe maruz kalan bölgeler için güneş kremi kullanılmalıdır. Bunun dışında nemlendirici bir krem kullanımı yararlı olabilmektedir. lazer epilasyon merkezleri lazer epilasyon merkezleri lazer epilasyon merkezleri